1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2016
  3. 4.4.0 Primary Target IP Address Responded With: “501 5.5.4 Invalid Arguments.” Hatası Çözümü

4.4.0 Primary Target IP Address Responded With: “501 5.5.4 Invalid Arguments.” Hatası Çözümü

Address Responded With: “.” Hatası Çözümü. “4.4.0 Primary target IP address responded with: “.”Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts.” Hatası üzerine

Her şeyiniz hazır, ön gereksinimler okunmuş, dosyalar indirilmiş test ortamı gereksinimleri tamamlanmış. İçinizde Microsoft kurma heyecanı var. Her ne kadar karışık gibi gelse de önceden okuduğunuz makaleler ile kuruluma hazırsınız.


Resim-1

Kurulum tamamlandı, hiçbir hata almadınız, hey şey yolunda gibi gözüküyor. Hemen aklınıza o işi yapmak geliyor, kendi kendine e-posta göndermek. Giriyorsunuz OWA adresine yazıyorsunuz administrator@domain şeklinde konuya test içerik boş ve gönder. E-posta giden kutusuna yerleşti ama gelen kutusu bomboş. Bir iki saniye bekleyelim derken bir dakika geçmiş e-posta hala yok. “Haydaaa ne oldu şimdi?” diyorsunuz kendi kendinize. Sonra bakalım Queue Viewer de durum nasıl? Bir bakıyorsunuz ki e-postanız orada duruyor ve bir hata vermiş.

“4.4.0 Primary target IP address responded with: “501 5.5.4 Invalid arguments.”Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts.”


Resim-2

Bütün hevesiniz kursağınızda kalıyor bir anda. Fakat üzülmeyin. Genel olarak bu hatanın çözümü aslında kurulum yaparken dikkat edilmeyen ya da bir şekilde gözden kaçırılan dil ayarlarından kaynaklanıyor.

Eğer ayarlarınız aşağıdaki gibiyse hatalı bir durum söz konusudur.


Resim-3

Burada dil ayarlarını aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yapmanız ve sunucuyu yeniden başlatmanız durumunda sorun çözülecektir.


Resim-4

Tabi burada gitmeyen e-postanın NDR (None Delivery Report) göndermeden silip yeniden göndermeniz gerekecektir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Merhaba, öncelikle bu yardım için çok teşekkür ederim. Gerçekten iki gündür aramadığım forum denemediğim şey kalmadı. Tekrar teşekkür ederim.