1. Ana Sayfa
 2. AWS
 3. AWS ve Azure için Bulut Hizmet Haritası

AWS ve Azure için Bulut Hizmet Haritası

032418_1021_AWSveAzurei1.png

Microsoft Teknik ürün yöneticisi Michael Crump, tüm kategorilerde Azure ve AWS hizmetlerinin bulut özelliklerini hızlı bir şekilde karşılaştırmamıza yardımcı olmak için yeni bir bulut servis haritası oluşturduklarını sayfasından duyurdu. Azure ve AWS ile çoklu bulut çözümünü planlıyorsanız veya yalnızca Azure’ye geçiyorsanız, başarılı bir taşıma için gereken hizmetleri kendinizle hızlı bir şekilde yönlendirmek için bu hizmet haritasını kullanabilirsiniz. Hizmet haritasını dokümantasyonunda bulunan diğer faydalı kaynaklarıda bu doküman ile kullanabilirsiniz.


Resim-1

Bulut servis haritası (indirilebilecek PDF dosyası), her servis arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için 13 bölüme ayrılmıştır, bu servisler şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Marketplace
 2. Compute
 3. Storage
 4. Networking & Content Delivery
 5. Database

 6.  

 7. Management & monitoring
 8. Mobile services
 9. , , and  
 10.  

Kılavuz, en çok ilgilendiğiniz her hizmet hakkında daha fazla bilgi bulmanıza ve öğrenmenize olanak tanıyan uygun bir tabloda yer almaktadır. Bu durumda, AWS ve Azure’deki hizmet adını, açıklamasını ve hizmetin adını kolayca görebilirsiniz. Ayrıca, her Azure servisi için bağlantı linkleri bulunmaktadır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: ,, Azure Blog,Internet of Things (IoT),Developer tools,Analytics and big data,Intelligence,Security,Identity,access,Enterprise Integration

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap