İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Backup Reports

Azure Backup Reports

. Bu yazımızda yeni gelen özelliklerden ’u inceleyeceğiz.

Bu özelliği kısaca için raporlar oluşturmamızı sağlayan ve raporları PowerBI yetenekleriyle birçok özelliğe ve ihtiyaca göre dinamik şekilde raporlar üretme imkanı veren bir yenilik olarak özetleyebiliriz.


Resim-1

Backup Reports için Gereksinimler Nelerdir?

Raporları yapılandırmak için Azure Storage Account gerekmektedir. Yeni bir Storage Account oluşturabilir veya mevcut Storage Account’larınızdan birini kullanabilirsiniz. Burada önem arz eden bir diğer konu ise, Recovery Services Vault ile Storage Account’ların aynı Region içerisinde olmasıdır.

Raporları oluşturabilmek, görüntülemek veya özelleştirebilmek için PowerBI hesabınız olması gerekmektedir. Mevcut bir hesabınız yoksa oluşturmanız gerekecektir.

Raporlanacak verilerin Storage Account’a aktarımını sağlamak için Microsoft.Insights Provider’ının yüklü olması gerekmektedir. Resource Provider altında bu özellik Register edilmemiş durumda ise Register etmek gerekmektedir.


Resim-2

Nasıl Çalışır?

Azure Backup raporları, Azure Recovery Services Agent’ı kullanarak Azure VM’lerinizi ve dosya/klasör yedeklemelerini desteklenmektedir.

Rapor özelliği Azure SQL, DPM ve Azure Backup Server için şuan desteklenmemektedir.

Daha Fazla Bilgi ve Konfigürasyon için;

Daha fazla bilgi ve konfigürasyon için https://docs.microsoft.com/en-us/azure/backup/backup-azure-configure-reports adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Tags : azure, azure backup, azure backup reports, , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur PEKDAĞ , İstanbul doğumludur. Öğrenim hayatını Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri üzerine Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır. Daha önce sektörde Sistem Uzmanı, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmış ve birçok önemli firmayla çalışmıştır. Microsoft altyapı ve bulut ürünleriyle çalışmış olup, bu kategorilerde yer alan çözümler üzerine eğitim ve projelerde yer almıştır. Bulut teknolojileriyle yakından ilgilenmekte ve çalışma hayatına BDH bünyesinde Danışman olarak devam etmektedir.Microsoft Bulut çözümleri başta olmak üzere tüm Microsoft Altyapı çözümleriyle birlikte eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Yorum Yap