İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Azure Company Branding

Azure Company Branding

Bir çoğumuz paneline erişim yaptığımızda, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Microsoft’un standart markasını görmekteyiz. İstersek bu standart marka görünümünü şirket markası olarak tanımlayabilir ve kurumsal tarafta kullanıcılarınıza çarpıcı bir görünüm sunabilirsiniz.

Resim-1

Office 365 Standart marka görünümünü kendi ortamınıza uyarlamak için aşağıdaki servisine erişim sağlamanız gerekir.


Resim-2

Office 365 portalına admin hakkına sahip bir kullanıcı ile erişim sağladığınızda Admin Centers bölümünden AD ( Active Directory) hizmetine ulaşabilirsiniz.

Resim-3

Ardından Azure Active Directory – altında şirket marka yapılandırma ayarını göreceksiniz. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, ilgili bölüme tıklanır.


Resim-4

Background image bölümünde, maksimum görüntü boyutu 1420 x 1200 pikseldir ve maksimum dosya boyutu 500KB‘dir. Banner logo bölümünde ise Office 365 oturum açma sayfasında kullanıcıların kimlik bilgilerini doğruladığı kısımdır. Buradaki maksimum görüntü boyutu 60 x 280 pikseldir ve maksimum dosya boyutu 10KB‘dir. Oturum açma sayfası kısmına bir mesaj ekleyebilirsiniz.

Resim-5

Tüm bu işlemleri tamamlandıktan sonra kısa bir süre içinde herhangi bir kullanıcı ile girişi yapmayı denediğinizde, firmanın markasını ve logosunu göreceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: , azure , office 365 Company Branding oluşturma, , , , Azure, Azure Active Directory, Company Branding, Office 365

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap