1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure ExpressRoute Nedir? Office 365 Geçişlerinizi Nasıl Daha Kolay Hale Getirir?

Azure ExpressRoute Nedir? Office 365 Geçişlerinizi Nasıl Daha Kolay Hale Getirir?

Azure ExpressRoute hakkında bilgi sahibi misiniz? Nedir? Ne işe yarar biliyor musunuz? Peki kendi MPLS networkünüz ile Microsoft Office 365 bulut ortamı arasında size özel bir hat üzerinden tüm trafiğinin gidip gelmesine ne dersiniz. Daha fazlası için Microsoft Türkiye’nin yaptığı aşağıdaki açıklamayı okumaya sizi davet ediyoruz.

Bu yılın ilerleyen dönemlerinde Office 365 müşterilerinin, Office 365 ile özel ve yönetilen bir bağlantı kurmak için Azure ExpressRoute’u kullanmaya başlayabileceklerini bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, ExpressRoute’un geçen seneki lansmanından yana müşterilerimiz tarafından en çok istenen özelliklerden biriydi.

ExpressRoute, şu anda müşterilere kendi ağlarından Microsoft Azure’a özel bir bağlantı üzerinden dedike bir ağ sunuyor ve aynı bağlantı imkânını Office 365’e getiriyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Kendi kurumunuzun öngörülebilir ağ performansı sayesinde ExpressRoute for Office 365 ile eksiksiz Office 365 üretkenlik çözümü kendi veri merkezinizde bulunuyor gibi olacak. ExpressRoute, Office 365 müşterilerine öngörülebilir ağ performansı, ağ kullanılabilirliğini daha iyi yönetme imkânı ve dedike bağlantı sayesinde güvenirlik sunuyor olacak. Ayrıca ExpressRoute sayesinde Office 365 ağ trafiğinin büyük bir kısmı halka açık internet dışında kalarak veri güvenliğini daha da artıracak.

ExpressRoute bir yandan genel bulutun faydalarını sunarken diğer yandan da ağ kullanılabilirliği ve internette gizlilik alanlarında üstünlükler sunuyor. Ağ bağlantısı sağlayıcınızın Microsoft ile kullanıcılarınız arasında sunduğu bağlantının tüm özelliklerini kendiniz belirleyebilir ve öngörülebilir ağ performansı ile kullanılabilirliği sorunsuz bir şekilde elde edebilirsiniz. Daha fazla yedek kaynak ve coğrafi dayanıklılık elde etmek amacıyla farklı coğrafi bölgelerde ExpressRoute devreleri oluşturmak için birden çok ExpressRoute sağlayıcısını da kullanabilirsiniz.

Her bir ExpressRoute devresi, yüksek kullanılabilirlik sağlamak amacıyla otomatik olarak iki aktif fiziksel bağlantı sunmaktadır ve Microsoft ağ iletişimi bileşenleri % 99,9 oranında kullanılabilirlik taahhüdü sunan hizmet düzeyi sözleşmeleri ile desteklenmektedir. Bağlantı konusunda bu düzeyde bir kullanılabilirliği garanti edebilen tek genel bulut hizmeti sağlayıcısıyız. Tabii ki ayrıca tek bir ağ bağlantısı üzerinden hem Azure hem de Office 365 hizmetlerini sunabilen tek genel bulut hizmetleri sağlayıcısıyız.

Bugün Azure hizmetlerine erişmek için ExpressRoute kullanılabiliyor ve Office 365 için ise 2015’in üçüncü çeyreğinde kullanılmaya başlanacağını öngörüyoruz. İster internet kullanılıyor olsun ister ExpressRoute, tüm ağ iletişimi projelerinin ilk aşaması ağ kapasitesi planlamasıdır. Office 365 için ağ ve geçiş planlaması ile ilgili kaynaklara TechNet üzerinden ulaşabilirsiniz. Piyasaya sürülme tarihleri ve ağ iletişimi hizmet sağlayıcısı iş ortaklarımızın sunacağı fırsatlar konusunda bizi izlemeye devam edin. ExpressRoute hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Referanslar

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap