1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Migrate Hizmeti Preview Olarak Kullanıma Sunuldu

Azure Migrate Hizmeti Preview Olarak Kullanıma Sunuldu

032418_0957_AzureMigrat2.png

Bir bulut stratejisi oluşturuyorsunuz – kuruluşunuz için dijital dönüşüme yönelik ilk adımı atıyorsunuz. Veya bazı temel iş yüklerini zaten taşıdınız, ve şimdi bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Altyapınızın kritik bölümlerini taşımaya başlamak istiyorsunuz, ancak bunun nasıl yapılacağını bilemiyorsunuz. İşte bu yazıda sizlere çok kısa bir süre önce duyurulan yep yeni bir servisi anlatmaya çalışacağım. Servisimizin adı ve Azure’a geçişte size yardımcı olmak için gereken rehberliği, bilgileri ve mekanizmaları sunan bir hizmet olarak karşınıza çıkıyor.

Özetle Azure Migration Service, ortamdaki sistemlerin taşınabilme uyumluluğunu, performansa dayalı boyutlarını ve on-prem makineleri Azure’da çalıştırmak için tahmini bir maliyet tablosu çıkarır. Gerçektende digital dönüşüm aşamasında olan şirketler için bu dönüşümlerine yardımcı olacak servislerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.


Resim-1

Azure Migrate, cihaz bazlı bir yaklaşım kullanarak şunları sağlar:

• Kurum içi sanal makineleri keşfeder ve değerlendirir

• Çok katmanlı uygulamaları için dahili bağımlılık haritasının çıkarılması

• Azure sanal makineleri akıllı sağlama

• Potansiyel sorunların giderilmesine yönelik yönergelerle uyumluluk raporları

• Veritabanı bulma ve taşıma için ile entegrasyon


Resim-2

Azure Migrate hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sınırlı önizlemeye kaydolmak için bu adresihttps://aka.ms/azuremigrate ziyaret edebilirsiniz. Sınırlı önizleme de sadece tabanlı ortamlar için keşif, maliyet analizi ve yapılandırma önerileri sağlanıyor. ortamlarını keşfetme ve sunucu tabanlı geçişine yönelik destek önümüzdeki aylarda eklenecektir.

Daha fazla migration kaynaklarına, araçlarına ve tekliflerine erişmek için Azure Migration Center‘ı ziyaret etmenizi öneririm.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Azure Migrate,,Azure Database Migration Service,,,,,VMware,Hyper-V,Azure Taşıma

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap