1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. Dell EMC Unity 400F Driver Firmware Update

Dell EMC Unity 400F Driver Firmware Update

Driver Firmware Update. Daha önceki yazılarımızda  kurulumunu ve yapılandırmasını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda da  üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Driver Firmware Update işlemini anlatıyor olacağız. Drive Firmware Update dosyasını EMC Support Downloads sayfasından indirebilirsiniz.

Dell EMC Unity 400F Management konsolunda bulunan sağ üst köşede bulunan Settings menüsüne tıklıyoruz.


Resim-1

Settings ekranında bulunan Drive Firmware menüsüne tıklıyoruz. Drive Firmware menüsünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash diskleri görüyoruz.


Resim-2

Drive Firmware menüsünde Install Drive Firmware tıklıyoruz.


Resim-3

Install Drive Firmware Wizard ekranı geliyor karşımıza. Health Checks bölümünde Perform Health Checks diyerek Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edilecek.


Resim-4

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edildiğini görüyoruz.


Resim-5

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edildi ve herhangi bir problem olmadığını görüyoruz Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-6

Select Drive Firmware File ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfası üzerinde indirmiş olduğumuz Drive Firmware dosyasını gösteriyoruz.


Resim-7

Select Drive Firmware File ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfası üzerinde indirmiş olduğumuz Drive Firmware dosyasını gösterdikten sonra Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-8


Resim-9

Summary ekranında Drive Firmware Update işleminin Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklere ve Dell EMC Unity 400F üzerindeki konfigürasyonunuza bağlı olarak uzun süreceğini bilgisini veriyor. Finish diyerek devam ediyoruz.


Resim-10


Resim-11

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Firmware Update işleminin başladığını görüyoruz.


Resim-12


Resim-13


Resim-14

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Firmware Update işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz. Close diyerek Install Drive Firmware Wizard ekranını kapatıyoruz.


Resim-15

Drive Firmware ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin durumlarını görüyoruz.


Resim-16

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : , Dell EMC Unity 400F, , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 16 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 - 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılımı Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 - 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 - 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu'nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul'da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 - 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yılında ayrılarak 2011 yılından itibaren Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır. 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır. 2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde kurucu üye olarak görev almaktadır.

Yorum Yap