1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2010
  3. Exchange Server’da Enterprise Vault Admin Hesabı İçin Throttling Policy’nin Oluşturulması

Exchange Server’da Enterprise Vault Admin Hesabı İçin Throttling Policy’nin Oluşturulması

Vault Admin hesabının concurrent mapi bağlantısı için Exchange Server 2010 tarafında kullanacağı thrıottling policy‘in modifiye edilmesi gerekir. Bu işlem için Enterprise Vault media’sı içinde gelen Powershell script’ini Exchange management shell içinde çalıştırabilirsiniz.( SetEVThrottlingPolicy.ps1) Bazı durumlarda ( Active Directory yapısının ve/veya Active Directory Site yapısının kompleksliğinden olabilir, multi-tenant yapılardan olabilir, vb. ) Vault Admin hesabının kullanacağı throttling policy‘yi manual olarak oluşturmak isteyebilirsiniz. Adımları aşağıdaki gibidir.

  1. New-ThrottlingPolicy -name VaultAdminThrottlingPolicy
  2. Set-ThrottlingPolicy VaultAdminThrottlingPolicy -RCAMaxConcurrency $null -RCAPercentTimeInAD $null -RCAPercentTimeInCAS $null -RCAPercentTimeInMailboxRPC $null
  3. Set-Mailbox VaultAdminAccount -ThrottlingPolicy VaultAdminThrottlingPolicy

 

Üstteki ekran görüntüsünde, default throttling policy ile EV için oluşturduğum throttling policy arasındaki farklı görebilirsiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra aşağıdaki cmdlet’i kullanarak gözleyebilirsiniz. Get-ThrottlingPolicyAssociation -Identity VaultAdminAccount

Herkese neşeli günler dilerim.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH157927

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981'de Isparta’da doğdum. Üniversiteye kadar yaşantım Isparta'da devam etti. Lisansımı ve Yüksek Lisansımı Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamladım. Windows NT'nin zamanının geçip Windows 2000 Server ve Client tarafının yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde Microsoft sertifikasyon eğitimleri ile amatörce ilgilendiğim Bilişim Teknolojileri alanında, profesyonelliğe doğru ilerleyişim başladı. Lisans eğitimimin son zamanlarında ve yüksek lisansım ilk yılında freelance olarak çalıştım. 2006'in ilk çeyreğinden itibaren Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi’nde Microsoft Sertifikasyon eğitimleri vermeye bağladım. Ardından Ankara Kızılay şubesinde 2 yıl Sistem ve Ağ Uzmanlığı departmanında Bölüm Başkan Yardımcılığı yaptım. Bilge Adam Kurumsal’da MS Sistem ve Platform kısmında Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri ile Bilge Adam macerama devam ettim. Son 1.5 yıl kurumum adına Savunma Teknolojileri Mühendisliği A.Ş. 'ye MS Sistem ve Platform, Vmware Infrastructure (ESXi, vSphere) , Endpoint Security & Content Gateways (Checkpoint & Websense) , Network Infrastructure (Cisco Systems - Routing & Switching) alanlarında danışmanlık hizmeti verdim. Şu an SYMTURK firmasında Enterprise Vault ve Altiris CMS ürünlerinde danışmanlık hizmetine devam ediyorum. Vakit ayırabildiğim ölçüde eşimle WoW oynuyorum.

Yorum Yap