1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Gruplama Özelliği Nedir

Office 365 Gruplama Özelliği Nedir

Bu yazımda siz Office 365 gruplama özelliğinden bahsediyor olacağım. Office 365 gruplama ekip içinde birlikte çalışmayı kolaylaştıran bir özelliktir. Bu özellik sayesinde rahatça işbirliği yapabilir ve işlerinizi daha hızla tamamlayabilirsiniz.

Office 365 Grup Nedir?

Gruplar, dosyaları, ekip içindeki konuşmaları, belgeler ve takvim etkinlikleri için paylaşılan bir alan oluşturarak ekibin işbirliğini kolaylaştırmaktır.

Office 365 Gruplar


Resim-1

Office 365 Portalında oturum açılmasının ardından, Grup gezinti bölmesinin üzerine geliyoruz ve + işaretine tıklayarak, Grup oluştur diyoruz.


Resim-2

Açılan pencerede ise ilgili yerleri dolduruyoruz. Gizlilik kısmında Grubu herkes ve özel olarak iki şekilde oluşturabiliyoruz. Genel diyerek Grubumuzu oluşturuyoruz.


Resim-3

Bir sonraki açılan penceremizde oluşturduğumuz grubun üyelerini tanımlıyoruz. Eklenen bu kullanıcılar ortak çalışma alanına dâhil edilmiş olacaktır ve grup üyeleri rahatça işbirliği yapabilirler.


Resim-4

PEAKUP isimli grubumuz hazır durumdadır. Bu kişiler birbirine güvenir, düzenli olarak sohbet eder, sıklıkla raporlar ve dosyalar oluşturabilir.

Office 365’te, bunların tümünü çok daha üretken bir şekilde hayata geçirmek için grupları kullanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap