1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365’te KEP 365 Devri

Office 365’te KEP 365 Devri

Office 365 müşterileri için KEP 365 ile kısa adı Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kullanmak artık çok kolay!

Microsoft ve Türkiye Noterler Birliği Vakfı şirketi TNB KEP işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz “KEP 365” ile kayıtlı elektronik postalar artık Microsoft Outlook üzerinden kolayca kontrol edilebilecek.

Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde uzun yıllardır kullanılan Kayıtlı E-Posta (KEP) sistemi, ülkemizde 1 Temmuz 2012 tarihli yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girdi. Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için zorunlu hale getirilen Kayıtlı E-Posta (KEP), yasal olarak geçerli elektronik yazışma ve bildirim olarak tanımlanıyor.

T.C Adalet Bakanlığı’nın da elektronik tebligat uygulamasına geçmesiyle gün geçtikçe yaygınlaşan KEP hizmeti, KEP 365 ile Microsoft Outlook üzerinden, daha büyük ölçekteki kurumlar içinse KEP e-postalarını güvenli şekilde şirket içindeki ilgili çalışanlara yönlendirebilecekleri SharePoint Online üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde sunmaya başlıyoruz. Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde aktif kullanılan KEP sistemi, Türkiye’de de kurumlar çapında hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

TNB KEP ile yaptığımız işbirliği kapsamında Office 365 kullanıcılarımıza her 2 kurumun iş ortağı olan Ceviz Bilgi Teknolojileri’nin geliştirdiği KEP 365 uygulamasını ücretsiz sunarak, hem kurumsal e-postalarını hem de hukuki yazışmalarını elektronik ortamda aynı ara yüzde yönetebilmelerini sağlıyoruz. KEP 365 uygulaması Office Mağazası’ndan indirilebilmekte ve Office 365 aboneliğini yeni başlatacak müşteriler, TNB KEP paketlerinden de daha uygun fiyattan yararlanabilecekler.

Çevre dostu uygulama

Yıllık ortalama 40 milyon adet tebligat yapıldığı varsayıldığında yılda 200 ton kâğıt tüketiliyor. Böylece, bu uygulama sayesinde yılda 300 ton ağaç kesilmeyecek ve çevreci, hızlı ve güvenli iletişimin avantajlarının yaşandığı bir döneme gireceğiz. E-tebligat uygulamasıyla yargı süreci hızlanarak davalar daha kısa sürede sonuçlanacak, tebligat çıkaran merciler ve tebligat alan kurumlar için kağıt, posta gönderimleri, operasyon ve fiziki arşivleme maliyetlerinde yüksek oranda tasarruf sağlanacak. TNB KEP ve Microsoft işbirliğinde geliştirdiğimiz KEP 365 uygulamasıyla yasal zorunluluk yerine getirilirken Microsoft Outlook üzerinden KEP iletilerine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilecek.

TNB KEP ve Ceviz Bilgi Teknolojileri desteği ile Office 365 müşterilerimize sunduğumuz KEP 365 uygulaması, TNB KEP’ten Office 365 müşterilerine özel uygun fiyatlı KEP ve e-imza paketleriyle hukuki ve kurumsal yazışmaları yönetmek artık çok daha kolay.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

http://blog.microsoft.com.tr

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap