İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cloud Hizmetleri (Bulut Bilişim)
  3. Operations Management Suite ile Veeam Backup Çözümü

Operations Management Suite ile Veeam Backup Çözümü

062118_1336_OperationsM1

OMS’in Veeam Backup çözümünü sizlerle paylaşmak isterim. Veeam Backup yazılımı ile aldığınız image ve yedeklerizi ile monitor edebilirsiniz. OMS dashboard’una eklediğiniz Veeam çözümü sayesinde yedeklerinizin son durumunu görebilirsiniz. Aynı zamanda Veaam agent for windows ve linux çözümlerinde de kullanabilirsiniz.

-

-

-

Resim-1

Bunun birlikte çözümün içerisinde CPU, Bellek ve Disk ile ilgili Veeam Backup & Replication performans görünümünü de sizlere sunar.

Resim-2

Hizmeti test etmek için Veeam agent backup yazılımı kullanabilirsiniz.

Çözüm GitHub’da mevcuttur:  https://github.com/InsideTechnologies/OMS-Veeam

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Operations Management Suite, Veeam Backup & Replication, Veeam Agent for Windows, Veeam Agent for Linux, , , Backup

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap