1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. PowerEdge Hardware Diagnostic Nedir ?

PowerEdge Hardware Diagnostic Nedir ?

asa

Dell Fiziksel sunucularınızda Hardware Diagnostics yardımcı program ile RAM,CPU,DİSK sürücülerinde problem olup olmadığını kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Sunucuyu başlattığımızda Hardware Diagnostics sayfasına ulaşmak için F10’a tuşuna basıyoruz.


Resim 1

Açılan Lifecycle Controller menüsünden Hardware Diagnostics > Run Hardware Diagnostics tıklayıp , yardımcı programımızı çalıştırıyoruz.


Resim 2

Diagnostics testimiz uzun süreceği için  Yes diyerek donanım taramasını başlatıyoruz.


Resim 3

Bir hata var ise , karşımıza alert olarak çıkacaktır.


Resim 4

Eğer fiziksel sunucumuzda bir problem yok ise tüm testler başarı ile tamamlanacak ve sunucu yeniden başlayacacktır.

 


Resim 5

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: ,,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap