İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Configuration Manager (SCCM)
 3. SCCM 1610 Updates and Servicing Status Downloading Sorunu ve Çözümü

SCCM 1610 Updates and Servicing Status Downloading Sorunu ve Çözümü

090618_1255_SCCM1610Upd4.jpg

Yakın zaman içinde çalıştığım firmada SCCM sürümünü 1606′ dan 1610 yükseltmeye karar verdim ve işlemi başarılı şekilde tamamladım. İşlem bittikten sonra amacım SCCM’i en son sürüm olan 1802′ ye yükseltmekti. Bunun için Administration > Cloud Services içerisinde yer alan Check for updates ile tetikledim ve beklemeye başladım.

Resim-1

Uzun bir bekleyiş ardından aynaya bir bakayım dedim. Bir de baktım ki bir deri bir kemik kalmışım J Kendi kendime bu işte bir gariplik var dedim ve araştırmaya başladım. (Google da ilgili sorunu arattığınızda başlık olarak stuck update altında bir çok yazı görebilirsiniz.)

Resim-2

İlk olarak elbette google amcaya sordum ve klasik çözümler olduğunu gördüm

1)SMS_EXECUTIVE servisini restart ettim.

2) EasySetupPayload içerisindeki dosyaları silip update i tekrar tetikledim.

Resim-3

3) Proxy girili ise registry ayarından düzenle gibi çözümlere denk geldim. Denedim ama fayda sağlamadı.

4) Son olarak da aracı ile tetiklemeyi demedim ama olmadı.

Resim-4

 1. CMUStaging içerisindeki dosyaları sildim.
 2. EasySetupPayload içerisindeki doslayaları sildim
 3. SQL sunucumda

DELETE FROM CM_SiteName.dbo.CM_UpdatePackages komutunu çalıştırdım. İlgili komutu tek tek çalıştırmak isterseniz aşağıdaki şekilde yazabilirsiniz.

DELETE FROM CM_Sitename.dbo.CM_UpdatePackages

WHERE PackageGuid=’0f11caa4-7f7f-454b-96d6-75f427d015ce’

 1. Administration > Servers and Site System Roles sekmesinde Service Connection point sildim.
 2. Service Connection point tekrar yükledim.
 3. Updates and Servicing içerisinde Check for updates ile tekrar tetikledim.
 4. Bingo!
 5. Son olarak da güzel bir uyku çektim.

Resim-5

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:        

https://www.mshowto.org

TAGs: , , , CMUpdateReset,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap