İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. SCCM Üzerinde Client Agent Dağıtımı Nasıl Yapılır Part-7

SCCM Üzerinde Client Agent Dağıtımı Nasıl Yapılır Part-7

090918_1811_SCCMzerinde1.jpg

Makale serimizin ilk bölümlerinde hakkında bir çok yönetim ve yapılandırma süreçlerinden bahsettik. Bildiğiniz üzere ile bilgisayar ve cihaz yönetimi, güncelleştirme ve bakım kontrolleri, envanter yönetimi ve raporlama gibi süreçleri yönetebiliyoruz. Bu yönetimi gerçekleştirmek için Client Makinalarda Agent’ının yüklü olması gerekir. Agent’ını kurmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu makalemizde ise agent yükleme yöntemlerinden en çok tercih edilien Client Push Installation özelliğini uygulayacağız.

Resim-1

Sccm konsolunu giriş yapıldıktan sonra, Administrator – Overview – Site Configuration – Site adımlarını takip ederek varolan site üzerindeyken Client Installation Settings butonu altında Client Push Installation’ı tıklanır.

Resim-2

Client Push Installation özellikler bölümündeki Enable automatic site-wide clint push installation özelliğini işaretleyip, kaydedin.

Resim-3

Accounts tabına geçip, resim üzerinde ilgili bölümünden yeni bir hesap oluşturun. Ardından Network Share kısmında paylaşıma açtığımız klasörü gösterip, bağlantı işlemlerini tamamlayın.

Resim-4

Daha sonrasında konsol bölümünden Assets and Compliance – All Systems kısmına gelip, herhangi bir client makinasına Install Client linkine tıkladığınız taktirde uzaktaki client makinanıza agent kurulumunu başlatmış olursunuz.

Resim-5

Kurulum yapılan Windows Client makinanın görev yöneticisine baktığınızda ccmsetup yazılımının çalıştığı görürsünüz.

Resim-6

Kurulum işlemi başarılı bir şekilde tamamlandığında control panel altında Configuration Manager özelliği görülür.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Configuration Manager, SCCM, , , , , , SCCM’e Giriş,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap