İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. System Center 2012 Configuration Manager SP1 ve Windows Intune – SCCM ile Windows Intune Yapılandırması

System Center 2012 Configuration Manager SP1 ve Windows Intune – SCCM ile Windows Intune Yapılandırması

Bu makalemde sizlere Configuration Manager (SCCM) ve Windows arasında nasıl bağlantı kurabileceğinizden bahsedeceğim. Configuration Manager (SCCM) konsolunuzu açın ve Administration tabından Hierarchy Configuration bölümüne gelin.

Windows Intune Subscription bölümünü seçerek Ribbon alanından Create Windows Intune Subscription butonuna basın.


Resim-1

Create Windows Intune Subscription Wizard karşınıza gelecektir. Getting Started bölümünü inceledikten sonra NEXT butonuna basın.


Resim-2

Windows Intune Subscription penceresinde Sign In butonuna basın.


Resim-3


Resim-4

Kullanıcı adınızı ve şifremiz ile giriş yapıyoruz.

Önemli: Configuration Manager bir kez mobil aygıt yönetimi için yetkili kılındığında bunun geri dönüşü yoktur. Daha sonradan Configuration Manager’ı devre dışı bırakıp sadece Windows Intune ile mobil cihaz yönetimini yapamazsınız.

Authentication işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra “Allow the Configuration Manager console to manage this subscription” seçeneğini işaretleyin.


Resim-4

Karşımıza gelen ekranda Browse butonuna basarak mobil aygıt yönetimi için Enroll ettiğiniz kullanıcıları seçin. Company name ve Configuration Manager Site Code’unu da vermeyi unutmayın.


Resim-5

NEXT butonuna bastığınızda karşınıza Platform seçim alanı gelecektir. Bu alandan yönetmek istediğiniz platformları belirleyebilirsiniz yada boş geçerek yapılandırmayı sonraya bırakabilirsiniz. Örneğin iOS yapılandırması yapacaksanız AppleIP ve sertifikaya ihtiyaç duyacaksınız.


Resim-6

Özet bölümünü NEXT ile geçiyoruz.


Resim-7

NEXT butonuna bastıktan sonra bir hata mesajı ile karşılaşmadığımızı görüyoruz.


Resim-8

İşlemleri tamamladıktan sonra Configuration Manager konsol üzerinde Administration tabından Site Configuration ve Sites bölümüne geliyoruz.

Site alanını seçip Ribbon sekmesinden Add Site System Role butonuna basıyoruz.

Açılan sihirbazı takip ettikten sonra System Role Selection alanında Windows Intune Connector rolünü seçiyoruz ve işlemlerimizi tamamlıyoruz.


Resim-9

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1980 yılında doğdum. Başkent Üniversitesi Turizm ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra IT sektöründe çalışmaya başladım. Uzun yıllar boyunca Microsoft teknolojilerinde eğitimler verdim ve kurumsal danışmanlıklar yaptım. Son olarak Ergo Group İrlanda, Dublin’de Senior Cloud Consultant olarak görev yapmaktayım. MCTS, MCSA, MCSE, MCITP , MCSE:Private Cloud ve MCT sertifikalarına sahibim. 2013 senesinden beri Microsoft Azure MVP ünvanına sahibim. Uzmanlık alanım Microsoft System Center ürün ailesi ve Microsoft Azure teknolojisidir.

Yorum Yap