1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. System Center 2012 Service Pack 1 (SP1) Yükseltme Sıralaması

System Center 2012 Service Pack 1 (SP1) Yükseltme Sıralaması

2012 ürünleri ile bir çok yeni özelliğin geldiğini hep birlikte gördük ve kullandık. Bu yeni özeliklere ek olarak 2012 lisanslamasının değişmesi suite halde kullanıma sunulması ve diğer 2012 ürünlerinin de kullanımını çok daha kolay kılması ile bir çok müşterimizin neredeyse tüm 2012 ürünlerini kullanmaya başladığını görebiliyoruz.

ürünlerine ait Service Pack 1’i mevcut yapınıza yüklemeye karar verdiniz. Ancak yapınızda bir çok ürünü var, kafanızdaki soru şu bu ürünlerin hangisinden yükseltmeye başlamalıyım ?

için takip edilmesi önerilen yükseltme sırasını aşağıda bulabilirsiniz

  1. Orchestrator
  2. Service Manager
  3. Data Protection Manager
  4. Operations Manager
  5. Configuration Manager
  6. Virtual Machine Manager
  7. App Controller

Microsoft’un bu konuda yayınlamış olduğu makalenin linkini sizlerle paylaşacağım. Bu geçiş işlemi öncesinde sizlerin de okumasını tavsiye ederim.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj628203.aspx

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap