İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. System Center Configuration Manager ve Microsoft Intune Entegrasyonu

System Center Configuration Manager ve Microsoft Intune Entegrasyonu

Microsoft Intune yazı serimizin bu bölümünde Microsoft Intune’u SCCM ile nasıl entegre edebileceğimizi göreceğiz. Bu entegrasyonu yapabilmeniz için System Center 2012 Configuration Manager SP1, System Center 2012 Configuration Manager SP2, System Center 2012 R2 Configuration Manager, System Center 2012 R2 Configuration Manager SP1 sürümlerinden birini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu bilgilendirmeden sonra yapılandırmamıza geçebiliriz.


Resim-1

SCCM 2012 R2 konsolunu açtıktan sonra Administration tabına geliyoruz.


Resim-2

Cloud Services altında Microsoft Intune Subscriptions açıyoruz ve Add Microsoft Intune Subscription diyerek işlemimize başlıyoruz.


Resim-3

Sihirbaz, aşağıdaki adımları yapmış olmamız gerektiğini belirtiyor.


Resim-4

Microsoft Intune yetkili kullanıcı bilgilerini giriyoruz.


Resim-5

Bu bölümü dikkatli şekilde okumanız gerekiyor. Eğer bu adımı onaylarsanız kalıcı olarak Microsoft Intune portalınız pasif hale gelir ve tüm yönetim SCCM içerisinden yapılır.


Resim-6


Resim-7

Bu adımda Collection’ ı belirtiyorum ve Site Code giriyoruz. Daha sonra Company Name kısmını giriyorum.


Resim-8

Şirket hakkındaki bilgiler, kontak kişi gibi bilgileri burada belirtiyoruz.


Resim-9

Mobil cihaz yönetiminin aktif olmadığını belirten bir uyarı alıyoruz. Aktif etmek için Add Site System Role içerisinden Microsoft Intune Connector role eklememiz gerekiyor.


Resim-10

SCCM portalımızı açtıktan sonra Administration > Site Configuration > Servers and Site System Roles tabına geliyoruz ve Microsoft Intune Connector ekliyoruz.


Resim-11

Microsoft Intune portalımız içerisinde Mobil Cihaz Yönetimine geldiğimizde artık yönetimin SCCM’ e devredildiğini görüyoruz.


Resim-12

Bölüm Sonu Dip Notları


Resim-12

Yukarıdaki bütün adımları uyguladınız ve hala cihazlarınızı SCCM içerisinde göremiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.

Regedit içerisinden aşağıdaki kaydı oluşturunuz.


Resim-13

İlgili DNS kaydını oluşturunuz


Resim-14

SCCM içerisinden Client Settings ayarını yapınız.


Resim-15

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap