İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri – Seminer Kaydı

Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri – Seminer Kaydı

Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri – Seminer Kaydı. 8 Ekim 2016 – Kurumsal Müşteriler için Saha Tecrübeleri seminerinde Mustafa Kara ile birlikte Azure ve Office 365’e dair saha tecrübelerimizi aktarmıştık.

Bu ikinci seminer kaydında özellikle Azure’un ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını, kendi Datacenter’ınız ile birlikte Azure’un nasıl kullanılabileceği yani Hybrid Datacenter mimarisi, Azure Backup’ın ne olduğu Azure ’nin (ASR) ne olduğu, firmaların Azure’u nasıl kullandıkları, Azure’da ilk konfigürasyonun nasıl yapıldığı ve benzer tüm bilgiler yer alıyor. Özellikle Azure konusundaki bilgisini arttırmak isteyenlerin bu seminer kaydını mutlaka izlemelerini öneriyoruz. Seminer kaydını indirmek isteyenler Vimeo sayfamızı kullanabilirler.

Mustafa Kara – Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri from MSHOWTO on Vimeo.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs: azure, azure site recovery, azure asr, azure asr nedir, , , azure backup nasil yapilir, Microsoft azure nedir, , azure hybrid datacenter, azure hybrid datacenter konfigurasyonu, , , azure vpn kurulumu, azure vpn nasil kurulur, , , , , azure article, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap