1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio
  3. Visual Studio Online’da Proje Değişikliklerini İptal Etme

Visual Studio Online’da Proje Değişikliklerini İptal Etme

Bu yazımda hesabımızla entegre edilen projemizde değiştirmiş olduğumuz kodları ortama atmak istemiyorsak değişiklikleri nasıl geri alabileceğimizi inceleyeceğiz.

Öncelikle projemizin ilk haline göz atalım.


Resim-1

Projemizin ilk halinde MessageBox sınıfının Show() metodu içerisinde “VS Onine Change” yazısı yazmakta, kodlarımızı değiştirelim.


Resim-2

Değiştirdiğimiz kodları Ctrl+S kısa yolu ile kayıt edelim. Solution Explorer penceremizi açalım.


Resim-3

Projemizi ortamına yüklemek istersek Check-In bağıntısını takip etmeliyiz fakat bu makalede yaptığımız değişikliği iptal edeceğimizden.


Resim-4

Solution Explorer penceresinden Source Control> bağıntısını izleyelim. Bu seçeneği seçtikten sonra yapmış olduğumuz değişiklikler otomatik olarak geri alınacaktır. Seçeneğe tıklayalım.


Resim-5

Karşımıza değişikliği geri alıp almayacağımızı bildiren bir ekran gelmektedir. butonunu tıklayalım.


Resim-6

Yes seçeneğini tıklarsak sadece değiştirmiş olduğumuz dosyada bulunan değişiklikler geri alınır. Yes to All seçeneğini tıklarsak, proje içerisinde değiştirdiğimiz ve online ortama aktarmadığımız bütün değişiklikler geri alınmaktadır.

Yes seçeneğine tıklayalım;


Resim-7

Görüldüğü gibi projemiz ilk haline otomatik olarak çevrilmiştir.

Bu yazıda Visual Studio Ortamına entegre olarak çalışan bir projede yapılan kod değişikliklerini iptal etmeyi görmüş olduk, bir sonra ki makalede görüşmek dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap