İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. VMware
 3. VMware Horizon View Nedir?

VMware Horizon View Nedir?

Horizon-7-Architecture

View Vsphere için sanal bilgisayarları kullanım amacıyla yapılmış uygulamalı masaüstü sanallaştırma ortamıdır.

Neler Yapar ?

Tek bir platform üzerinden masaüstü ve uygulama sunar,

Masaüstü ve Uygulama Yönetimini Kolaylaştırır,

Verileri Sağlar ve Uygunluğu Kolaylaştırır,

Horizon’ın üç sürümü bulunmaktadır. Bunlar,

Horizon Standard – Mükemmel kullanıcı deneyimi ile basit, güçlü VDI deneyimi sunmaktadır.

Horizon Advanced – Birleştirilmiş çalışma alanı aracılığıyla masaüstlerinin ve uygulamaların uygun maliyetli dağıtımını sağlamaktadır.

Horizon Enterprise – Bulut otomasyonu ve yönetimi ile birlikte gelen masaüstleri ve uygulamalarıdır.

Aşağıdaki tabloya bir göz atmak gerekir ise işletmenizin ve kullanımınızın aşağıdaki özelliklerle uyumlu olduğundan emin olun. Her bir Horizon altında 8 bölüm bulunmaktadır:

 • Lisans Yetkisi
 • Masaüstü ve Uygulamaları
 • Çalışma Alanı Çevre Yönetimi
 • Masaüstü ve Uygulama Yönetimi
 • Kullanıcı Ortamı Yönetimi
 • Cloud Analytics ve Operasyon Yönetimi
 • Altyapı – Depolama
 • Masaüstü Altyapısı

Örnek vermek gerekir ise , X şirketinin, bire bir işbirliği için doğrudan uç noktalar arasında ses veya görüntüyü en iyi şekilde iletmesi veya çok taraflı konferans görüşmeleri veya toplantıları için merkezi Çok Noktalı Kontrol Birimi’ne (MCU) aktarılması için bir gerekliliği vardır.Buna en uygun Horizon Çözümü , Skype Kurumsal için Ufuk Sanallaştırma Paketidir. Bu pakette Horizon Advance aracılığıyla kullanılabilir.

Özetle size VMware Horizon’un ne olduğunu ve neler yaptığını anlattım. Daha sonraki yazılarımda detaylara inmeye başlayacağız.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:, , ,VMware Horizon,horizon,

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap