1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Vmware to Azure Azure Site Recovery Not Found Retention Drive

Vmware to Azure Azure Site Recovery Not Found Retention Drive

071518_0745_VmwaretoAzu1.png

Vmware altyapısı ile kullandığınız Azure Site Recovery ortamlarına edilen Sunucularınızı Re-Protect etmek istediğinizde, seçeneğinin boş olarak geldiğini görebilirsiniz.

Resim-1

Replikasyon sırasında verileri alıp göndermeyi sağlayan rolüdür. Bu nedenle siz de Re-Protect esnasında Retention Drive diskine erişim sağlayamıyorsanız, Master Target Server üzerine bir adet yeni disk eklemeniz gerekecektir. Bu disk üzerinden Re-Protect için gerekli olan veri alışverişi sağlanmış olacaktır.

Disk ekledikten sonra Failover işlemini yeniden yapmanıza gerek kalmaz. 10-15 dakika içerisinde eklediğiniz diski Retention Drive olarak görebilirsiniz.

Resim-2

Yeniden Re-Protect komutu verdiğinizde diskin Retention Drive olarak geldiğini görüyorum.

Resim-3

Bu işlemin daha hızlı gerçekleşmesini isterseniz Azure Portal üzerinden Recovery Vault içerisinde yer alan Site Recovery Infrastructure altından Refresh Server yapabilir ve ya Master Targer Server sunucunuzu restart edebilirsiniz.

Resim-4

Re-Protect ile replikasyon işlemi tamamlandığında artık Failback sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Resim-5

Failback süreçlerinde karşılaştığınız farklı problemler var ise aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz;

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/site-recovery/site-recovery-failback-azure-to-vmware

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Vmware to Azure Azure Site Recovery, , Retention Drive, Master Target Server (MTS), Failover, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur PEKDAĞ , İstanbul doğumludur. Öğrenim hayatını Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri üzerine Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır. Daha önce sektörde Sistem Uzmanı, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmış ve birçok önemli firmayla çalışmıştır. Microsoft altyapı ve bulut ürünleriyle çalışmış olup, bu kategorilerde yer alan çözümler üzerine eğitim ve projelerde yer almıştır. Bulut teknolojileriyle yakından ilgilenmekte ve çalışma hayatına BDH bünyesinde Danışman olarak devam etmektedir.Microsoft Bulut çözümleri başta olmak üzere tüm Microsoft Altyapı çözümleriyle birlikte eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Yorum Yap