1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vRealize Log Insight Hata Tablosu Oluşturma

vRealize Log Insight Hata Tablosu Oluşturma

alogs

Insight 4.8‘in en yeni özelliklerinden biri, belirlediğiniz statik bir sayıya dayanarak yeşil, sarı ve kırmızıya dönüşebilen bir Gauge(ölçü) tablosu oluşturabilirsiniz. Sizlere “Hata” arama kriterine göre bir gösterge tablosu oluşturmayı anlatacağım.

Log Insight’a giriş yaptıktan sonra Interactive Analytics’i tıklayınız.


Resim 1

Arama çubuğuna ” error ” yazıp enter tuşuna basınız. ” as single value” bölümünden Non-time series(zamansız seriyi) seçtikten sona Apply tıklayınız.


Resim 2

Karşımıza toplam events sayısı gelecektir.


Resim 3

Gösterge tablosunu Grafik türüne çevirmek için ; sağ taraftan Chart Type > Gauge tıklayınız. Count of events’ın gösterge tablosuna dönüştüğünü görmüş olacaksınız.


Resim 4

Simgesini tıklayıp , gösterge tablosunu olarak kayıt yapıyoruz.


Resim 5

Dashboards > My Dashboards altında gösterge tablosunu görebilirsiniz.


Resim 6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: ,Dashboards,Log,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap