1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vRealize Operations Manager 7.0’da Veri Toplama Aralığını Değiştirme

vRealize Operations Manager 7.0’da Veri Toplama Aralığını Değiştirme

032519_1230_vRealizeOpe1.jpg

varsayılan olarak her beş dakikada bir ortamınızdan veri toplar. Bu, çoğu ortam için uygundur.Bu değerin arttırılması, depolama için vRealize Operations talebini artıracak ve ek verileri işlemek için hesaplanacaktır. Diğer taraftan, bu değerin arttırılması, kapasite kısıtlı ortamlarda istenebilecek depolama ve hesaplama talebini azaltacaktır.Veri Toplama aralıkları her bağdaştırıcı sisteme göre değiştirebilir.

vRealize Operations Manager 6.6 ,6.7 ve 7.0’da, veri toplama döngüsü Envanter Gezgini üzerinden yapılandırılmaktadır. VMware vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yapalım.


Resim-1

Açılan sayfada üst menüden Administration tıklayalım.

Resim-2

Açılan sayfada sol menüde bulunan Configuration / Inventory Explorer tıklayalım. Daha sonra vSphere World altında bulunan vCenter Adaptör’ümüzü seçtikten sonra Edit object ayarlar menüsüne giriş yapalım. Eğer ortamınızda birden fazla vCenter Adaptör’ünüz var ise bu işlemi her birine ayrı ayrı uygulamanız gerekecektir.


 

 

 

 

Resim-3


Resim-4

Edit Object /  Collection Interval (Minutes) 5 olan yeri değiştirebiliriz. Burayı 15 yapar isek 15 dakika’da Veri toplayacaktır ve bizlerde  dasboard olarak 15 dakika’da ki değişikliği görebileceğiz.

Örneğin bir disk dolduğunda sistemi 15 dakika’da bir tarayacağından dolayı bir aksiyon durumunda 15 dakika’da bir alarm gelecektir.


 

 

 

Resim-5

Ok diyerek işlemimizi sonlandırıyoruz.

Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: ,,vRealize Operations Manager,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap