1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vRealize Operations Manager Solutions Pack Ekleme

vRealize Operations Manager Solutions Pack Ekleme

blueeee

’lar vRealize Operations Manager’da izlenen aynı vCenter Server nesnelerinden toplanan verilere karşı çalışan uyumluluk şablonlarına dayanmaktadır. Şablonlar, şablon standartlarıyla uyumlu olarak kabul edilmesi için bir hedef nesnede bulunması gereken yapılandırma ayarlarıdır.

Resim-1

Örnek olarak , Dell PowerEdge solutions eklemeyi anlatacağım. için Yönetim Paketi (vROps için OMMP), sanal ortamınızdaki donanım bilgilerini eşleştirmenize izin verir, Dell EMC PowerEdge sunucuları ve vCenter için OpenManage Entegrasyonu (OMIVV) tarafından yönetilen şasi için sağlık durumu ve donanım ölçümleri sağlar .

Dell EMC PowerEdge sunucularının, kasanın ve alt bileşenlerin sağlığını, güç tüketimini, ısıyı ve kritik olayları vurgulamaya yardımcı olacak panolar dahil olmak üzere vRealize Operations Manager (vROps) ile eşleştirebilir , herhangi bir sorunun nereden kaynaklanabileceğini belirlemeye yardımcı olmak için sorun giderme için daha derin bir incelemeye olanak sağlar, ayrıca envanter, mevcut ürün yazılımı seviyeleri, garanti detayları ve mevcut ürün yazılımı yükseltmeleri ve bunların kritikliği dahil olmak üzere, vROps aracılığıyla donanım raporlaması da alabilirsiniz.

Solutions paketi indirmek için , https://marketplace.vmware.com/ linkine girip my.vmware.com kullanıcımız ile giriş yaptıktan sonra Try butonuna tıklıyoruz.

 


Resim 2

Karşımıza çıkan Download penceresinde Proceed ‘a tıklayarak indirme işlemini başlatıyoruz.


Resim 3

Paketimizi indirdikten sonra VMware vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yapıyoruz.


Resim 4

Karşımıza gelen sayfada Administration / Solutions / Add tıklayıp indirdiğimiz paketi seçeceğiz.


Resim 5

Browse tıklayıp , paketi seçtikten sonra “Install the PAK file even if it is already installed” işaretleyerek Upload tıklıyoruz.


Resim 6

Pak paketini Upload ettikten sonra next diyerek devam ediyoruz.


Resim 7

End User License Agreement’ta sayfasında ise lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra next diyerek devam ediyoruz.


Resim 8

Install sayfasında pak. paketimizin yüklenmeye başladığını bildirmektedir. Yükleme bittikten sonra finish diyerek sonlandırıyoruz.


Resim 9

Solutions bölümüne Dell PowerEdge Pak’imiz gelmiş oldu.


Resim 10

Dashboard’ı tıklayıp sol alt tarafta  pak ile gelen eklentileri görebiliriz.


Resim 11

Dell PowerEdge Virtual Machine Workbench’e Poweredge üzerinde çalışan sunucu durumlarını görebiliriz.


Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vRealize Operations Manager,Solutions Pack,Vmware,OpenManage

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap