1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vRealize Operations Manager Üzerinden Destek Paketi Oluşturma

vRealize Operations Manager Üzerinden Destek Paketi Oluşturma

122518_1232_VRealizeOpe1.jpg

VMware Teknik Desteği, bir destek isteğinizde sizden rutin olarak tanı bilgileri ister.Bu tanılama bilgisi, ürünün çalıştırıldığı ana bilgisayardan ürüne, özel günlükleri ve yapılandırma dosyalarını içerir. Bilgiler, her ürün için belirli bir komut dosyası veya araç kullanılarak toplanır.

VMware sayfamıza giriş yapıyoruz.

Resim-1

Aşağıdaki resimde’ki gibi Administration tıkladıktan sonra sol tarafta açılan menü’den Support/Support Bundles tıklayalım.

Resim-2

Support Bundles sayfasına geldiğimizde (+) simgesini Create Support Bundles tıklayalım.

Resim-3

Burada iki seçenek gelmektedir, Light support bundle ; son 24 saatin loglarını çekmektedir , Full support bundle der isek komple log’ları çekecektir. Ok diyerek log çekme işlemini başlatıyoruz.

Resim-4

Status kısmında gördüğünüz üzere In Progress’te yani logları şu anda toplamaktadır.

Resim-5

Bir süre bekledikten sonra Status Succeeded olduğunu göreceğiz. Download Support Bundle tıklayarak log’ları indirmeye başlayabiliriz.

Resim-6

Rar’lı olarak indirdiğimizde log dosyası gözükecektir.

Resim-7

Oluşturulan bundle’ı indirdikten sonra bundle seçerek (x) butonunu tıkladıktan sonra Yes diyerek silebiliriz.

Resim-8

Başarılı bir şekilde silindiğini görmüş olacağız.

Resim-9

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 TAGs:vRealize Operations Manager,, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap