1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. vRealize Operations Manager Virtual Machine Alarm

vRealize Operations Manager Virtual Machine Alarm

2019-03-07_11-47-07

, İş yüklerini otomatik olarak dengelemek ve proaktif bir şekilde çekişmekten kaçınmak için tahmine dayalı analitik sürüş eylemleriyle, operasyonel ve iş amaçlı güdümlü minimum maliyetle performans sağlayan ve Optimum yoğunlaştırma ve proaktif planlama ve tedarik sağlayarak, maliyet analitiği ile ilişkili gerçek zamanlı, öngörücü kapasite analitiği bizlere sunmaktadır.
Vmware ortamımıza yeni bir sunucu kurduğumuz da ve biz de bu sunucuya özel alarm tanımlamasını yapmak istiyor isek , bunu vRealize Operations Manager yazılımı ile yapabiliriz.  vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yaptıktan sonra Alerts/Notification Settings/ (+) simgesine tıklayıp yeni bir rule oluşturacağız.

Resim-1

Add Rule bölümünde Name kısmında bir isim verdikten sonra Method kısmından Standart Email Plugin – Email Sender seçtikten sonra Recipient kısmında ise alarm mailini tanımlayacağımız mail adresini yazıyoruz.


Resim-2

Email Sender kısmından smtp ayarlarımızı yaptıktan sonra save diyerek sayfamızı kapatıyoruz.

Resim-3

Filtering Criteria’dan Object seçtikten sonra, sunucu ismini seçip descendants tıklayalım.

Resim-4

Mode kısmından Alert Types/Subtypes belirliyoruz. Örnek olarak, diski dolduğunda veya performans problemi çalıştığında v.s. seçtikten sonra save diyerek sayfamızı kapatıyoruz.


Resim-5

Bu son aşamada ise, Criticality belirtiyoruz. Örnek kritik seviyeye ulaşınca mı bize mail atsın veya tehlike seviyelerini seçebiliriz.

Resim-6

Kritik seviyeye gelince tanımladığımız E-mail adresine mail geldiğini görmekteyiz.


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vRealize Operations Manager, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap