1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. Vrealize Operations Manager vSphere Optimization Assessment

Vrealize Operations Manager vSphere Optimization Assessment

vmmwrealize

VMware vRealize Operations Manager’da vSphere Optimizasyon Değerlendirme raporunun içeriğinde sanal sunucularınız,esxi hostlarınız ile ilgili yapılandırma,performans ve kapasite metriklerine ulaşabilir, ayrıca etkinlik analizi raporları oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı bilgilerini yazdıktan sonra giriş yapıyoruz.


Resim-1

Değerlendirme raporu ile birlikte esxi host ve sanal makinalarımız da oluşan sorunların hızlı  bir şekilde kök nedenlerini bulmak için fayda sağlamaktadır. Bu raporu oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Dashboards >   > Performance Assessment Report > Run Report


Resim-2

Raporumuzu Download Report kısmından indirebilirsiniz.


Resim-3

Karşımıza gelen  Enviroment Summary de anlık olarak veri merkezlerimizde yer alan vm’lerin performans sorunları network paket kayıplarını inceleyebilir ve  görebilirsiniz.

 


Resim-4


Resim-5

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: , vSphere Optimization Assessment,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap