1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vROPS’da Fiziksel Sunucu Donanım Sorunları Listesi Oluşturma

vROPS’da Fiziksel Sunucu Donanım Sorunları Listesi Oluşturma

harddd

( Operations Manager) fiziksel sunucudan uyarı,alarm toplamakta ve harika bir iş çıkarmaktadır. Fiziksel sunucularınızda oluşabilecek hardware problemlerine karşı (memory,fan,disk,mainboard) vRops üzerinde görsel dashboard’lar hazırlayabilirsiniz. Bu dashboard’lar üzerinden aldığınız alarmlar ile oluşabilecek tüm hatalara karşı önlemler alabilirsiniz.Bu işlemin nasıl yapılacağına bakacak olursak ;

vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yaptıktan sonra Dashboards > Views > (+) Create New >  butonuna tıkladığımızda name desc kısımlarına gerekli açıklamaları yazarak devam ediyoruz.

Resim 1

Hardware problemleri listesini görmek için Prensentation kısmından List menüsüne geçiyoruz.


Resim 2

Subject sekmesinde yer alan filter menüsüne tıklayarak filtreleyeceğimiz alert tiplerini seçerek devam ediyoruz.


Resim 3

Data bölümünde ise Object Type – Start Time(Başlangıç Saati) ve Duration(Süresi) belirliyoruz.


Resim 4

Son kısımda ise bir değiliklik yapmadan kayıt yaparak view sayfamızı kapatıyoruz.


Resim 5

Views yapılandırdığımız listemiz gözükmektedir. Bu oluşturduğumuz liste dashboard’a eklemeye veya rapor olarak listesini çekmeye hazır durumdadır.


Resim 6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vROPS’da Fiziksel Sunucu Donanım Sorunları Listesi Oluşturma,vrops,,vrealize

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap