1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vSphere Appliance 6.7 U1 Update To Appliance 6.7 U2

vSphere Appliance 6.7 U1 Update To Appliance 6.7 U2

2019-04-18_14-41-52

Bir önceki makalemizde yeni çıkan VMware 6.7 Update 2 ‘nin esxi host versiyonunun nasıl yükseltiğini anlatmıştım. Bu yazımızda vcenter sunucusunun update işlemi nasıl gerçekleştirilir konusuna değineceğiz.

VMware Update 2 ile gelen yeniliklere buradan okuyabilirsiniz.

Resim-1

vCenter Server Appliance update 2’ye geçmek için , https://hostname(IPAdresi):5480 şeklinde sayfamıza açıp login oluyoruz. Update öncesinde versiyonun 6.7 Update 1 olduğunu görmekteyiz.

Resim-2

Appliance Management arayüzünde Update -> Checks update butonuna tıkladıktan sonra indirebileceğimiz vmware patch versiyonları görmekteyiz. Run Pre-Update Checks ettikten sonra stage and install butonuna tıklayarak kurulum işlemini başlatıyoruz.


Resim-3

Lisans sözleşmesini kabul ederek devam ediyoruz.


Resim-4

vCenter sunucusuna update işlemi gerçekleşirken downtime süresi ve vcenter sunucusuna ait yedeklerin alındığı checkbox ‘u işaretleyerek devam ediyoruz.

 

Resim-5

Update işleminin devam ettiğini görmekteyiz.


Resim-6

Kurulum tamamlandıktan sonra version kısmında 6.7. Update 2 versiyonuna geçmiş oluyoruz.


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware Appliance,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap