1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Windows 10’dan Windows 8.1 ve Windows 7’ye Geri Nasıl Dönülür

Windows 10’dan Windows 8.1 ve Windows 7’ye Geri Nasıl Dönülür

Bu makalemizde Windows 10 işletim sisteminden eski işletim sisteminiz olan Windows 8.1 ya da Windows 7’ye nasıl geri döneceğinizi anlatacağım. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde Windows 8.1 ya da Windows 7’ye geri dönüş yapabilirsiniz.

,
Resim-1

Başlat Menüsü ‘nü açıyoruz. Ayarlar (Settings) butonuna tıklıyoruz.


Resim-2

Karşımıza gelen Ayarlar penceresinden “Güncelleştirme ve Güvenlik (Update & Security)” seçeneğine tıklıyoruz.


Resim-3

Update & Security penceresinin sol bölümünde bulunan Recovery tabına tıkladığımızda, Go back to Windows 8.1 ya da Go back to Windows 7 başlığı göreceğiz, sonrasında altındaki Get Started butonuna tıklıyoruz.


Resim-4

What isn’t Working For You (Neden Eski Sürüme Dönüyorsunuz) ana başlıklı bir pencere karşınıza gelecektir. Bu pencerede herhangi bir seçeneği işaretleyerek “Next” butonuna tıklayabiliriz. Ya da ilgili yere neden geri döndüğünüzü belirtebilirsiniz.


Resim-5

Bilgilendirme mesajını gözden geçirerek “Next” butonuna tıklıyoruz.


Resim-6

Gelen pencerede ise eski işletim sisteminde bulunan parolanızı geçerli olacağının bilgisini veriyor. “Next” diyoruz.


Resim-7

En sonunda ise Go back to Windows 8.1 butonuna tıklıyoruz.


Resim-8

Makinamız Restart edecektir. Açılışında eski iştetim sistemi olarak açılacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Avatar

    Güzel bir yaplaşım olmuş tşkler