İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2019
  3. Windows Server 2019 IIS Central Certificate Store

Windows Server 2019 IIS Central Certificate Store

icon-iis

, sertifikaların dosya paylaşımı olan bir klasörde saklanması sağlar . İstekte bulunduğumuz her bir web sitesi bu dosya paylaşımındaki sertifika ismi ile eşleşen site ‘ leri SSL olarak erişmemize ve SSL sertifiklarımızı ortak bir alandan yönetmemize olanak sağlar .

Central Certificate Store servisinden yararlanabilmek için Web Server (IIS) > Web Server > Security altınada Centralized SSL Certificate Support eklentisinin yüklü olması gerekmektedir .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-1

IIS Yönetim konsolumuzu açıyoruz ve Central Certificates bölümüne giriyoruz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-2

Daha sonra sağ bölümde bulunan Edit Feature Settings bölümüne giriyoruz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-3

Alanlar ile ilgi açıklamaları yukarıdaki tablodan inceleyebilirisiniz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-4

Girdiğimiz bilgiler doğru ise başarılı bir şekilde paylaşım alanında bulunan sertifikamız sunucumuza otomatik olarak geliyor .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-5

Daha sonra site ‘ miz üzerinden Site Binding kısmına geliyoruz ve Edit Binding kısmına giriyoruz . Burada Use Centralized Certificate Store kısmını işaretliyoruz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-6

Sayfamızı https:// olarak çağırdığımızda site ‘ mızın sertifikayı otomatik olarak alara SSL’ li bir şekilde karşımıza geldiğini görmekteyiz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-7

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Central Certificate Store,,

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. BELBiM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘de Microsoft Sistemleri Takım Lideri olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap