1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Yeni Azure Hesaplama Aracı – New Azure Calculator

Yeni Azure Hesaplama Aracı – New Azure Calculator

Yeni Hesaplama Aracı – New Calculator. Bugün sizlere yeni Hesaplama aracından bahsedeceğim. Microsoft Calculator’u güncellemiş durumda. Aşağıda resmini göreceğiniz gibi ara yüz, daha kullanıcı dostu bir hale gelmiş bulunuyor. Devamlı üzerinde hesap yapan arkadaşlar bilecektir ki, Eski hesaplama aracının çalışmasında bazı sorunlar vardı. Takılmalar, sayfayı aşağı indirmekteki problemler gibi. Yeni hesaplama aracında bunlar düzeltilmiş gözüküyor. Öncelikle Yeni Calculator’a buradan ulaşabilirsiniz.


Resim-1

Yeni tool’da hesaplamak istediğimiz ürünleri listeye eklediğimizde, artık çok daha anlaşılır ve kolaylaştırılmış olduğunu görüyoruz. Aşağıda gözüktüğü üzere, örn, aynı konfigteki bir sanal makineyi eskisi gibi tekrar tekrar ayarlamak zorunda değiliz. Sağ taraftaki menüden ‘Kopyala’ diyerek aynı konfigi yapmak zorunda kalmıyoruz.


Resim-2

Ayrıca yine sağ taraftaki menüden, Türkçe dokümanlara da ulaşmak artık çok kolay.

Bana göre Hesaplama yapmak artık çok daha kolay bir hal almış. Eminim ki herkes yeni Tool’u çok beğenecektir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : azure, , , , , , , , azure maliyet tablosu, , azure csp, azure ea, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul, Bakırköy doğumludur. Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Office 365 Senior Sales Engineer olarak çalışmaktadır. Tüm Türkiye’deki Microsoft iş ortaklarına teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Microsoft etkinliklerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır.

Yorum Yap